Ogres Zilajos kalnos aizvadīts patriotiskās audzināšanas pārgājiens (video)

Atceroties latviešu strēlnieku bataljonu dibināšanas 100.gadadienu, 2015.gada 6.oktobrī Ogres Zilajos kalnos aizvadīts patriotiskās audzināšanas pārgājiens.

Pārgājienā piedalīties bija aicinātas Ogres un Ikšķiles novada skolu 5. – 6. un 7. – 9. klašu skolēnu grupas. Pārgājienu rīko biedrība “Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skola”, Ogres un Ikšķiles novada pašvaldības, Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību aģentūra “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūra”.

“Mums ir jāzina savas tautas un valsts vēsture. Sevišķi aktuāli tas ir jaunajai paaudzei – jo viņi būs tie, kas veidos Latvijas nākotni, bet nākotnei, kā zināms, pamatu veido vēsture. Patriotisms nevar izaugt tukšā vietā – tas ir jāizkopj ikdienā, un mēs esam par to atbildīgi. Tāpēc arī ir vajadzīgi šādi pasākumi – pilsonisko apziņu veidojot ar lietām, kas mums ir apkārt, arī ar atskatu uz vēsturiskajiem notikumiem, kas risinājušies apkaimē, kurā dzīvojam šobrīd. Nav iespējams izprast pasauli, ja nezinām, kas noticis vai notiek mums līdzās,” uzsver Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības, sporta un tūrisma lietu jautājumos, patriotiskā pārgājiena iniciators Egils Helmanis.

Vairāk – pievienotajā videomateriālā.

Add a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

* Checkbox GDPR is required

*

I agree