Jaunumi

Ja dabas parkā “Ogres Zilie kalni” esat kopā ar suni

Diezgan bieži dabas parka “Ogres Zilie kalni” apmeklētāji jautā: kādas uzvedības normas mums jāievēro, ja vēlamies šeit pavadīt laiku kopā ar četrkājainajiem ģimenes mīluļiem?

Suņus aizliegts ievest dabas parka “Ogres Zilie kalni” slēpošanas trasē, bērnu aktīvās atpūtas laukumā un sporta laukumos. Tāpat suņu atrašanās un peldināšana nav pieļaujama atpūtas vietās pie ūdens. Saprotams, aizliegums par slēpošanas trasēm attiecas uz slēpošanas sezonu. Citā laikā suņus un citus mājdzīvniekus te atļauts vest pie pavadas vai speciāli paredzētās somās. Šī prasība attiecas arī uz pārējo dabas parka teritoriju, jo, pārvietojoties ar savu mīluli bez saites, jūs psiholoģiski un fiziski apdraudētu citus atpūtas vietas apmeklētājus, īpaši bērnus. Viņiem jūsu suns nav “mīļumiņš, kurš neko nedarīs”. Pie viena jūs apdraudat arī citu parka viesu līdzi paņemtos mājdzīvniekus.

Atpūtai kopā ar ģimenes mīluļiem Dubkalnu ūdenskrātuves Dienvidu krastā uz dzelzceļa pusi ir ierīkota atpūtas vieta apmeklētājiem ar dzīvniekiem (mūsu mājas lapas kartē tā atzīmēta ar nr. 12). Siltajā laikā to iespējams izmantot arī dzīvnieku peldēm un ūdens priekiem. Šeit izvietots sols atpūtai un nesteidzīgai dabas baudīšanai. Taču jāņem vērā, ka šajā atpūtas vietā nav speciāli ierīkotas ugunskura vietas un to ierīkot pašu spēkiem ir aizliegts. Tuvākā auto stāvvieta un velo novietne atrodas apmēram 10 minūšu garas pastaigas attālumā. Lai arī šajā, tāpat kā citās atpūtas vietās, izvietotas atkritumu urnas, atpūtniekus kā šeit, tā citviet aicinām ievērot principu: “Ko atnesi, to aiznes!”

Vēl – ne cilvēkiem, ne viņu četrkājainajiem draugiem parka teritorijā nav atļauts tīši traucēt vai ķert putnus un citus dzīvniekus, kā arī trokšņot.

Atgādinām: ja jūsu mīlulis pastaigas laikā nokārtojas, jūsu pienākums ir sakopt ekskrementus.

Lai izdevusies, videi, cilvēkiem un dzīvniekiem draudzīga atpūta “Ogres Zilajos kalnos”!

 

Ieteikt

Informācija (2) Atvērt

Jaunumi

Skatīt visus

Karte