Jaunumi

Ja vēlaties makšķerēt Dubkalnu ūdenskrātuvē

Dabas parka “Ogres Zilie kalni” viesi mums mēdz jautāt arī par makšķerēšanas iespējām un noteikumiem Dubkalnu ūdenskrātuvē.

Dubkalnu ūdenskrātuve ir jauna ūdenstilpe, kura 2003.gadā izveidojusies Dubkalnu grants karjera vietā. Tās platība – 20,8 ha, garums – 1 km, platums – vidēji 200 m. Vēršam uzmanību, ka ūdenskrātuves vidējais dziļums ir 2,5 m, bet maksimālais – 9 (!) m. Turklāt te ir daudz zemūdens avotu ar aukstu ūdeni, līdz ar to šajās vietās ledus var būt neizturīgāks, kā arī vasarā var pārsteigt auksta ūdens josla. Par to visu atcerieties, pirms ziemā dodaties uz ledus makšķerēt un vasarā aizrautīgi peldaties.

Pie Dubkalnu ūdenskrātuves ierīkotas vairākas atpūtas vietas pie ūdens (mūsu mājas lapas kartē tās atzīmētas ar nr. 1, 2, 11 un 13). Galvenie atpūtas veidi te ir peldēšanās un uzturēšanās pie ūdens. Krietni mazāk cilvēki šo vietu izmanto niršanai un makšķerēšanai.

Ja tomēr izlemjat savu laimīgo zivi noķert Dubkalnu ūdenskrātuvē, tad jāievēro tās pašas prasības un noteikumi, kādi likumdošanā paredzēti visiem Latvijas Republikas ūdeņiem. Vairāk lasiet: https://likumi.lv/ta/id/279205-makskeresanas-vezosanas-un-zemudens-medibu-noteikumi

Lai arī dabas parkā “Ogres Zilie kalni” izvietotas atkritumu urnas, aicinām ievērot principu: “Ko atnesi, to aiznes!”

Lai izdevusies atpūta!

Ieteikt

Informācija (2) Atvērt

Jaunumi

Skatīt visus

Karte