Jaunumi

Skolēni izglītojas pasākumā "Meža zinības Zilajos kalnos" (video)

Piektdien, 11.septembrī,  notika pasākums "Meža zinības Zilajos kalnos", kas jau piekto gadu pulcēja 2.- 4. klašu skolēnus no  Ikšķiles un Ogres novadu skolām.
Pasākuma laikā skolēni apmeklēja  17 meža laboratorijas, kurās atraktīvā veidā skolēni apguva dažādas meža zinības un pārbaudīja savas prasmes un zināšanas par dabu. Laboratorijās bērni uzzināja,  kāda koksne tiek izmantota kurināšanai un papīram, mācījās stādīt kokus, iepazina dabas aizsardzības jomu, darbojās kokapstrādē, meža ugunsgrēka dzēšanā,  iepazina putnus un zvērus un uzzināja par to medībām, kā arī ieguva citas vērtīgas meža zinības.  Viesos bija ieradies arī pats Cūkmens, kas kopā ar bērniem darbojās “Necūkošanas laboratorijā”.
Paldies par interesantajām un izzinošajām meža laboratorijām: SIA “Rīgas meži” un tās kokaudzētavai “Norupe”, “Zaļā klase”, Ogres tehnikumam, “Medniekiem.lv”, Dabas aizsardzības pārvaldei, Latvijas Valsts mežzinātnes institūtam “Silava”, Internacionāli un Sabiedriski Aktīvo Arboristu, Koku kopēju biedrībai,  “Piekūni.lv”, Latvijas Valsts meži, Valsts meža dienestam, Slack line, biedrībai “Sniega suņi”,  Meža konsultāciju pakalpojumu centram un Annai Rodatei no “Mini Zoo” Ikšķilē.
Pasākumu organizēja Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību aģentūra „Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa „Zilie kalni” attīstības aģentūra”.

Ieteikt