Atpūtai

Dabas parks “Ogres Zilie kalni” ir lieliska vieta dabas baudīšanai kopā ar ģimeni, draugiem vai vienatnē, turklāt tas ir atvērts visu diennakti un viegli sasniedzams ar kājām vai sabiedrisko transportu, jo pilsēta ir vien pastaigas attālumā.

Aktīvai atpūtai parkā izveidota 12,4 kilometru gara velosipēdu taka, ierīkotas meža trenažieru vietas, bērnu aktivitāšu un aktīvās atpūtas laukumi, kā arī iekārtotas takas, kuras izmantojamas ne vien pastaigām, bet arī skriešanai, nūjošanai un citām sportiskām aktivitātēm. 

Jau vairākas sezonas no pavasara līdz rudenim lielus un mazus aktīvās atpūtas cienītājus ciemos gaida piedzīvojumu parks Milžu taka.

Savukārt veidojoties pietiekami biezai sniega segai, Zilajos kalnos tiek iekoptas distanču slēpošanas trases, kuru aptuvenais kopējais garums ir 12 km, un kas tumšajās vakara stundās tiek izgaismota. Apmeklētāju ērtībai sadarbībā ar OZK inventāra nomas punktu pie trases ir iespēja iznomāt slēpošanai nepieciešamo inventāru, savukārt siltajā sezonā nomai tiek piedāvāti elektro velosipēdi.

Tiem, kas alkst izbaudīt ko aizraujošu un doties dabā pavisam neierastā veidā, sadarbībā biedrību "SNIEGA SUŅI" Zilo kalnu parkā ir iespēja vizināties ar sniega suņu pajūgu.

Par īpaši apmeklētu un atpūtnieku iemīļotu vietu kļuvusi Zilo kalnu teritorijā esošā Dubkalnu ūdenskrātuve, kas var lepoties ar ļoti tīru un dzidru ūdeni, kas lieliski piemērots peldēšanai un niršanai. Pie ūdenskrātuves izveidotas labiekārtotas atpūtas vietas, kas aprīkotas ar ģērbtuvēm, ugunskuru vietām un labierīcībām, turklāt speciāla atpūtas vieta ūdenskrātuves Dienvidu krastā ierīkota arī apmeklētājiem ar dzīvniekiem.

Dabas parks “Ogres Zilie kalni” ir lieliska vieta  brīvā laika pavadīšanai kopā ar ģimeni, draugiem vai vienatnē, turklāt parka teritorijā ir ko redzēt jebkurā gadalaikā.

 

Vietas Izvēlies vietu uz kartes

Atpūtas vieta pie ūdens nr. 1

Ir pieejams

Atpūtas vieta pie ūdens nr. 3

Ir pieejams

Skatu laukums

Ir pieejams

Starta laukums

Ir pieejams

Skatu tornis

Ir pieejams

Milžu taka

Ir pieejams

"Sniega suņi"

Ir pieejams

Slēpju noma / Velo noma

Ir pieejams

Slēpošanas trases sākums Ikšķilē

Ir pieejams

Vingrošanas rīki

Ir pieejams

Atpūtas vieta pie ūdens nr. 4

Ir pieejams

Atpūtas vieta apmeklētājiem ar dzīvniekiem

Ir pieejams

Atpūtas vieta pie ūdens nr. 2

Ir pieejams

Lapene

Bērnu aktīvās atpūtas laukums

Ir pieejams

Slēpošanas trases sākums Ogrē

Ir pieejams

Apiņu ielas stāvlaukums

Ir pieejams

Sporta laukumi

Ir pieejams
Izvēlies apzīmējumu
Apzīmējumi
  • Dabas parka “Ogres Zilie kalni” teritorija
  • Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” teritorija
  • Dabas daudzveidības taka - 12,9 km
  • Velosipēdu taka - 12,4 km
  • Izziņu taka - 12,4 km
  • Suņu pajūgu taka - 4,25 km
  • Zirgu pastaigu taka - 0,05 km