Informācija apmeklētāju drošībai atpūtas vietās pie Dubkalnu ūdenskrātuves

Atgādinām, ka ūdenskrātuves adrese ir  Dabas parks “Ogres Zilie kalni”, Tīnūžu pagasts, Ikšķiles novads.

Atpūtas vieta nr. 1 atrodas zemes strēlē starp ūdenskrātuvēm, Nr. 2 – pie stāvkrasta.

Glābšanas dienests atrodas: Ogrē, Rīgas ielā 4.  Tālr.: 112.

Ūdenskrātuves maksimālais dziļums – 8 m,  ūdens līmeņa svārstības nenozīmīgas, smilšu – grants gultne. Uzmanīgi! Atsevišķās vietās stāvas zemūdens nogāzes un zemūdens avoti.

Ūdens paraugos mikrobioloģiskais piesārņojums nav konstatēts, peldūdens kvalitāte atbilst nepieciešamajām prasībām. Peldvietu ūdens analīžu rezultāti apkopoti un publicēti Veselības inspekcijas mājaslapā.

Atpūtas vietā un dabas parkā “Ogres Zilie kalni” lūdzam:

 • Nepeldēt vienatnē, brīdināt krastā palikušos – cik ilgi un tālu peldēsiet vai nirsiet zem ūdens;
 • Pirms peldēšanās brīdināt apkārtējos, ja neprotat labi peldēt;
 • Pēc sakaršanas saulē ūdenī iet lēnām;
 • Nepārvērtēt savus spēkus, nepeldēt pārāk tālu no krasta;
 • Pārtraukt peldēties, tiklīdz paliek vēsi;
 • Nodrošināt pieaugušā uzraudzību bērniem vecumā līdz 12 gadiem, kad tie atrodas ūdenī vai rotaļājas ūdens tuvumā;
 • Nepeldēties naktī vai stipra vēja vai negaisa laikā;
 • Saglabāt tīru atpūtas vietu un ūdenskrātuvi;
 • Nevest suņus un citus mājdzīvniekus atpūtas vietā pie ūdens, nepeldināt tos;
 • Saudzēt atpūtas vietas inventāru;
 • Saudzēt augu zarus, mizu, lapas, ziedus un augļus;
 • Saudzēt meža un ūdens iemītniekus un viņu mājokļus;
 • Neiegūt smiltis, granti;
 • Necelt teltis un nenakšņot;
 • Kurināt uguni tikai speciāli ierīkotās ugunskura/grila vietās;
 • Ūdenī nelietot jebkādus ķīmiskus mazgāšanas līdzekļus;
 • Nepeldēties apreibinošo vielu ietekmē;
 • Nesmēķēt atpūtas vietā;
 • Neiebraukt ar mehanizētajiem transportlīdzekļiem.

Apsaimniekotājs: Ogres novada pašvaldības aģentūra “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa „Zilie kalni” attīstības aģentūra”, Peldu iela 22, Ikšķile, Ogres novads, LV-5052, tālrunis 25418443. www.ziliekalni.lv

 

Ja dabas parkā “Ogres Zilie kalni” esat kopā ar suni

Diezgan bieži dabas parka “Ogres Zilie kalni” apmeklētāji jautā: kādas uzvedības normas mums jāievēro, ja vēlamies šeit pavadīt laiku kopā ar četrkājainajiem ģimenes mīluļiem?

Suņus aizliegts ievest dabas parka “Ogres Zilie kalni” slēpošanas rasē, bērnu aktīvās atpūtas laukumā un sporta laukumos. Tāpat suņu atrašanās un peldināšana nav pieļaujama atpūtas vietās pie ūdens.

Dabas parka pārējā teritorijā suņus un citus mājdzīvniekus atļauts vest pie pavadas vai speciāli paredzētās somās. Šī prasība attiecas arī uz pārējo dabas parka teritoriju, jo, pārvietojoties ar savu mīluli bez saites, jūs psiholoģiski un fiziski apdraudētu citus atpūtas vietas apmeklētājus, īpaši bērnus. Viņiem jūsu suns nav “mīļumiņš, kurš neko nedarīs”. Pie viena jūs apdraudat arī citu parka viesu līdzi paņemtos mājdzīvniekus.

Atpūtai kopā ar ģimenes mīluļiem Dubkalnu ūdenskrātuves Dienvidu krastā uz dzelzceļa pusi ir ierīkota atpūtas vieta apmeklētājiem ar dzīvniekiem (mūsu mājas lapas kartē tā atzīmēta ar nr. 12). Siltajā laikā to iespējams izmantot arī dzīvnieku peldēm un ūdens priekiem. Šeit izvietots sols atpūtai un nesteidzīgai dabas baudīšanai. Taču jāņem vērā, ka šajā atpūtas vietā nav speciāli ierīkotas ugunskura vietas un to ierīkot pašu spēkiem ir aizliegts. Tuvākā auto stāvvieta un velo novietne atrodas apmēram 10 minūšu garas pastaigas attālumā. Lai arī šajā, tāpat kā citās atpūtas vietās, izvietotas atkritumu urnas, atpūtniekus kā šeit, tā citviet aicinām ievērot principu: “Ko atnesi, to aiznes!”

Vēl – ne cilvēkiem, ne viņu četrkājainajiem draugiem parka teritorijā nav atļauts tīši traucēt vai ķert putnus un citus dzīvniekus, kā arī trokšņot.

Atgādinām: ja jūsu mīlulis pastaigas laikā nokārtojas, jūsu pienākums ir sakopt ekskrementus.

Lai izdevusies, videi, cilvēkiem un dzīvniekiem draudzīga atpūta “Ogres Zilajos kalnos”!

 

Ja vēlaties makšķerēt Dubkalnu ūdenskrātuvē

Dabas parka “Ogres Zilie kalni” viesi mums mēdz jautāt arī par makšķerēšanas iespējām un noteikumiem Dubkalnu ūdenskrātuvē.

Dubkalnu ūdenskrātuve ir jauna ūdenstilpe, kura 2003.gadā izveidojusies Dubkalnu grants karjera vietā. Tās platība – 20,8 ha, garums – 1 km, platums – vidēji 200 m. Vēršam uzmanību, ka ūdenskrātuves vidējais dziļums ir 2,5 m, bet maksimālais – 9 (!) m. Turklāt te ir daudz zemūdens avotu ar aukstu ūdeni, līdz ar to šajās vietās ledus var būt neizturīgāks, kā arī vasarā var pārsteigt auksta ūdens josla. Par to visu atcerieties, pirms ziemā dodaties uz ledus makšķerēt un vasarā aizrautīgi peldaties.

Pie Dubkalnu ūdenskrātuves ierīkotas vairākas atpūtas vietas pie ūdens (mūsu mājas lapas kartē tās atzīmētas ar nr. 1, 2, 11 un 13). Galvenie atpūtas veidi te ir peldēšanās un uzturēšanās pie ūdens. Krietni mazāk cilvēki šo vietu izmanto niršanai un makšķerēšanai.

Ja tomēr izlemjat savu laimīgo zivi noķert Dubkalnu ūdenskrātuvē, tad jāievēro tās pašas prasības un noteikumi, kādi likumdošanā paredzēti visiem Latvijas Republikas ūdeņiem. Vairāk lasiet: https://likumi.lv/ta/id/279205-makskeresanas-vezosanas-un-zemudens-medibu-noteikumi

Lai arī dabas parkā “Ogres Zilie kalni” izvietotas atkritumu urnas, aicinām ievērot principu: “Ko atnesi, to aiznes!”

Lai izdevusies atpūta!