Jaunumi

Aizvadītas starptautiskas sacensības kamanu suņu sportā (video)

2.un 3.novembrī tūrisma un atpūtas kompleksā „Zilie kalni” Latvijas Kamanu suņu sporta federācijas rīkotajās starptautiskajās sacensībās kamanu suņu sportā bezsniega apstākļos „Latvian Open”, kas vienlaikus bija arī IFSS (International Federation of Sleddog Sports) Pasaules kausa posms, labus panākumus guvuši Latvijas pārstāvji. Šajās sacensībās, kur visās kategorijās kopā startēja vairāk nekā simts dalībnieku no 10 valstīm, mūsu sportisti tika pie 14 godalgotām vietām.


Ar Ikšķiles novada domes atbalstu sacensības varēja norisināties tūrisma un atpūtas kompleksā „Zilie kalni”, kur startēja dalībnieki no Baltijas valstīm, Krievijas, Baltkrievijas, Lielbritānijas, Somijas, Polijas, Norvēģijas un ASV. Pirmā uzvara tika iegūta viena suņa skūtera kategorijā „Open” klasē, kurā divu braucienu summā ātrāks par visiem bija pirms nedēļas Pasaules čempionātā sudraba medaļu izcīnījušais ādažnieks Alens Zvilna („Dog Sport Carnikava”). Atstājot trešajā vietā pagājušā gada Eiropas vicečempionu un šī gada pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvēju somu Tomasu Notko, otro vietu ieguva 2017.–2018. gada sezonas kopvērtējuma uzvarētājs carnikavietis Artūrs Jakobsons. Līdz ar to abi „Dog Sport Carnikava” pārstāvji šogad samainījās vietām.
Arī otro uzvaru Latvijai nodrošināja „Dog Sport Carnikava” pārstāvis, jo divu suņu skūtera kategorijā „Nordic” klasē labākais bija carnikavietis Kaspars Krievs. Piekāpjoties Krievijas sportistam, interesantā cīņā baikdžoringā (ar MTB riteni) „Open” klasē otro un trešo vietu izcīnīja Aleksis Merga („Ādaži velo”) un rīdzinieks Igors Martinovs („Dog Sport Carnikava”). Kopējā ieskaitē sestais, bet starp veterāniem otrais bija rīdzinieks Raimonds Kleinbergs („RaceDog Latvia”). Baikdžoringā sievietēm mūsu pārstāves pie godalgotām vietām tika „Nordic” klasē, kur nebija tik spēcīgas konkurences kā „Open” klasē. Aiz Krievijas pārstāves otrajā un trešajā vietā ierindojās abas Kamanu suņu sporta kluba (KSSK) pārstāves Jūlija Osipova un Evija Ziediņa. Tikmēr pazīstamākais KSSK pārstāvis un 2017. gada pasaules vicečempions garkalnietis Mārtiņš Kristons šogad četru suņu kamanās „Nordic” klasē ieņēma otro vietu aiz Igaunijas sportista Rikarda Poldmā, kurš pagājušā sezonā uzvarēja kopvērtējumā divu suņu skūtera kategorijā.
Kanikrosā (skrējējs aiz suņa) vīriešiem Uldim Kuklim no Zemgales Kinoloģiskā kluba līdz trijniekam pietrūka sešas sekundes, toties to kompensēja sievietēm otro un trešo vietu ieguvušās limbažniece Alise Putraima („Dodkepu.lv”) un cēsniece Evija Černiševa („Karro Sport Dogs”), kuras centās rādīt līdzvērtīgu sniegumu spēcīgajai somietei Heidi Līmatainenai. Arī veterānu kategorijā (gan vīriešiem, gan sievietēm) Latvijai tika otrā un trešā vieta, par ko parūpējās Andris Mežgailis ar Sergeju Pranckūnu („Dodkepu.lv”) un Svetlana Andreicēna ar Baibu Mežgaili (abas no „Dodkepu.lv”).
 

Ieteikt

Informācija (2) Atvērt

Jaunumi

Skatīt visus

Tuvākie notikumi

Skatīt visus

Karte