Jaunumi

Aizvadīts pirmais Ogres Tautas slēpojums (video)

10.februārī, „Zilo Kalnu” dabas parka teritorijā norisinājās pirmais Ogres Tautas slēpojums, kurā piedalījās gan panākumus Latvijas čempionātos un starptautiskajā sacensībās  guvušie, gan arī slēpošanas entuziasti, gan arī tādi, kuri pavisam nesen ir stāvējuši uz slēpēm.

Visās distancēs kopā, īsākajai esot 300m bērniem, bet garākajai 15km pieaugušajiem un veterāniem, brīvajā stilā slēpoja vairāk nekā 150 dalībnieki. Interesantā cīņā ar Talsu pakalna sporta skolas pārstāvjiem uzvaru izcīnīja Latvijas labākais slēpošanas sprinteris Raimo Vīgants no Madonas. 

Rudenīgie laika apstākļi ar brīžiem uzlijušo lietu, nebija nobaidījuši slēpot gribētājus, un faktiski visi, kas bija pietiekušies pirmajam Ogres Tautas slēpojumam, bija ieradušies. Dalībnieku vidū bija arī vairākas ģimenes un arī draugu kompānijas, kā arī dažādu sporta veida pārstāvji. Ogres un Ikšķiles novada pašvaldības aģentūras „Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa „Zilie kalni” attīstības aģentūra” pārstāvji bija parūpējušies, lai pie esošajiem dabas apstākļiem dalībniekiem tiktu sagatavots interesants un reljefa ziņā ne viegls 3km aplis. Lai šis Tautas slēpojums varētu notikt, lielu atbalstu sniedza Ogres novada pašvaldība, kā arī – biedrība sporta klubs “SportLat”, “Optika metropole”, “Mollers”, “Ella auto”, “ABC partners 11”, “Labās balvas”, “Ideju osta”, “MySport”, “Digitālā pele”, biedrība “Nesēdi mājās” un “Ogrenet.lv”.  Jau ar pirmajiem apļiem izveidojās gaidītais līderu piecinieks ar Raimo Vīgantu un četriem talsiniekiem – Juri Damškalnu, Gintu Lūsi, Kārli Vanagu un Jāni Šņoriņu. Drīz vien Šņoriņš sāka atpalikt, bet pēc kritiena pēdējā aplī vadībā palika vairs tikai trīs slēpotāji. Negaidot finiša taisni jau vairāk nekā kilometru līdz finišam kāpumā no Damškalna un Lūša aizbēga daudz jaunākais un vairāk trenējošais Vīgants. Līdz ar to vairāku pasaules kausa posmu uzvarētājs junioriem rollerslēpošanā Raimo Vīgants kļuva par pirmā Ogres Tautas slēpojuma uzvarētāju, distanci veicot 44:29 un tuvākos sekotājus apsteidzot par 7 sekundēm. Populārā taku skriešanas seriāla “Stirnu buks” viens no labākajiem skrējējiem Gints Lūsis ieņēma otro vietu, bet metru aiz viņa trešais finišā līniju šķērsoja šī gada Latvijas vicečempions sprintā Juris Damškalns. Sievietēm lielāko distances daļu vadībā atradās Baiba Broka, bet pārāk ātrais sākums tomēr beigās piespieda Biatlona federācijas vadītāju samazināt tempu, kā rezultātā viņa pēdējā aplī garām pagāja un par 42 sekundēm apsteidza Lauma Čerņevska. Trijnieku noslēdza smaiļotāja Daniela Kondratova, kura kopā ar mammu un māsām ziemas sezonā aktīvi piedalās slēpošanas sacensībās.

Tikai 12 sekundes beigās līdz trijniekam pietrūka ikšķilietei Maijai Manfeldei. Vidējā 9km distancē vīriešiem ātrākais bija savulaik aktīvi Sportlat rīkotajās sacensībās startējušais Mārcis Pērkons, bet sievietēm pirmo vietu ieguva 15 gadus vecā siguldiete un Latvijas čempionāta bronzas medaļas ieguvēja sporta dejās Amanda Miltiņa, kura ar slēpošanu nopietnāk nodarbojas pēdējos divus gadus pie trenera Raivja Zīmeļa. 3km distancē jaunākajiem jauniešiem uzvaras laurus plūca ogrēnietis Alvis Pivors un Vlaadlena Kļimova. Kā patīkamu piemiņu par piedalīšanos pirmajā Ogres Tautas slēpojumā katrs dalībnieks finišā saņēma īpašu pasākuma medaļu, bet labākais trijnieks katrā vecuma grupā tika apbalvots ar kausiem un atbalstītāju dāvanām.   Jānis Dreiškins sacensību organizators

Ieteikt

Informācija (2) Atvērt

Jaunumi

Skatīt visus

Tuvākie notikumi

Skatīt visus

Karte