Jaunumi

Mazliet par vasaras priekiem Latvijas brīvvalsts laikos

Aizvadītajā ziemā lasītājiem pavērām priekškaru uz ziemas priekiem Ogres Zilajos kalnos Latvijas brīvvalsts gados. Bet savas izpriecas bija arī vasarā. Tajās šoreiz ielūkojamies ar tā laika avīzes “Ogres Ziņas” palīdzību.

Tiesa, rakstos pārsvarā minēta Ogre, bet, pats par sevi saprotams, Ogres Zilie kalni bija un ir tās būtiska sastāvdaļa.

 

Savi uzticami viesi cauru gadu

“Ogre ar saviem dabas krāšņumiem ieņem Latvijā izcilu vietu un ir neatsverama kā atpūtas un gaisa kūrorts,” lasām 1938.gadā “Ogres Ziņu” rakstā “Ogrei savi uzticami viesi visu gadu”. Tālāk stāstīts par atsevišķiem cilvēkiem, arī veselām ģimenēm, kas Ogri apmeklē kā vasarā, tā ziemā. Te pastaigājas, atpūšas, ietur pusdienas vai vakariņas un tad aizbrauc projām. “Šādiem īsa “vīkenda” cienītājiem Ogre tiešām ir neatsverama atpūtas vieta kā ziemu, tā vasaru,” lasām avīzē.

 

Viendienas ciemiņu vilciens un romantikas vilciens

1939.gada 27.maija numuru rotā raksts “Ogrēniešu speciālvilcieni”, kurš iesākas ar vārdiem: “Ogrēnieši ir asprātīgi ļaudis”. Izrādās, savs vilciens ir tirgotājiem, saimniecēm, namamātēm – ātrvilciens, kurš Rīgu sasniedz jau pulksten 6.37. Savukārt ierēdņi “šturmē” vilcienu 7.16., kas Rīgā pienāk 8.05. Pulksten 13.27 ejošais nosaukts par “steidzamu lietu vilcienu”, jo ar to vēl līdz iestāžu slēgšanai var paspēt nokārtot steidzamas darīšanas.

Interesanti, ka pulksten 22-os no Ogres atejošais nodēvēts par “viendienas ciemiņu vilcienu”, bet “22.58. atejošais kalpo tiem, kam grūti no Ogres šķirties, tādēļ nosaukts par Ogres romantikas vilcienu”.

 

Liela piekrišana Vasarsvētkos

1938.gada 11.jūnija “Ogres Ziņu” rakstā “4000 izbraucēju Ogrē” teikts: “Pēc dzelzceļa virsvaldes datiem, Daugavpils virzienā no Rīgas Vasarsvētkos izbraukušas 20 374 personas. Lielākā daļa no šī skaita piekrīt Ogrei, Lielvārdei un Koknesei. Ogrē ar vilcienu uz svētkiem ieradās ap 4000 rīdzenieku, bez tam kūrortā svētkus pavadīja ķegumieši, un arī ar automašīnām ieradās prāvs skaits viesu.

Nenoguļiet skaistos Ogres rītus. Saulainajās dienās visskaistākais laiks Ogrē ir agrās rīta stundas tūdaļ pēc saules lēkta.

Daudzi ogrēnieši to ir atzinuši, tādēļ minētā laikā upes līčos un pilsētas parkos sastopami rīta promenāžu cienītāji. Vasarniekiem varam ieteikt nenogulēt skaistos rītus, kad gaiss Ogrē visdzidrāks.”

 

PRIECĪGUS VASARSVĒTKUS JUMS VISIEM!

 

Ieteikt

Informācija (2) Atvērt

Jaunumi

Skatīt visus

Tuvākie notikumi

Skatīt visus

Karte