Jaunumi

Neticamais kļuvis par realitāti!

Pirms mēneša, 19.janvārī, piepildījās sen lolotais sapnis un cerība papildināt slēpošanas trases iekārtošanas un uzturēšanas rīku arsenālu ar retraku. Ceļš līdz tam 14 gadus bija nobraukts ar sniega motociklu, kurš savus spēkus un resursu praktiski jau izsmēlis. Arī muskulatūra retrakam pret priekšgājēju kā smagsvaram pret vieglā svara diegabiksi.

Jau pašā sākumā labvēlīgas atsauksmes par pārmaiņām bija lasāmas sociālajos tīklos. “Paldies mizgraužiem,” kāds puspajokam rakstīja. Jo Ogres novada pašvaldības aģentūras "Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa „Zilie kalni” attīstības aģentūra" direktors Aivars Tauriņš stāstīja, ka retraku nopelnījām, zāģējot un pārdodot egļu astoņzobu mizgrauža bojātos kokus.

“Super! Prieks, ka tiek ieguldīts attīstībā,” tā citi slēpotāji. Bet dažus no viņiem uzrunājām paši.

Lūk, biatlonista JĒKABA NĀKUMA vērtējums: “Pirmais ieguvums – izlīdzināta trase. Vairs nav kūkumu jeb kamieļu, kā mēs tos saucam. Arī stadionā apmācīt audzēkņus ir vieglāk – trase kļuvusi platāka, un vieglāk viens otram var pabraukt garām. Galvenais – tagad ir cita kvalitāte! Ja trasē sakrituši zari, retraks tos samaļ, nevis pārbrauc pāri.”

“Sniega trūkuma dēļ retrakam izdevās pastrādāt dažas reizes. Bet sajutām, ka trase ir labāka, tā ilgāk saglabājas. Un slēpot ir superīgi!” tā slēpotāja AGNESE PASTARE. “Cilvēki uzreiz novērtēja tās kvalitāti visā garumā.

Galvenais tagad sarunāt, lai biežāk snieg!”

Ogres Zilo kalnu trasē regulāri slēpo viens no Ogres novada vadītājiem GINTS SĪVIŅŠ. “Trases kvalitāte noteikti ir uzlabojusies. Ar jauno retraku to var uzkopt biežāk un daudz labāk. Trase vairs nav apaļa, bet līdzena un ļoti kvalitatīva. Sevišķi tie, kas slēpo slidsolī un ir savas lietas pratēji, to noteikti novērtē. Īpaši no Starta laukuma uz Ogres pusi trase ir daudz labāka. Ja būtu vēl vairāk sniega, to varētu dabūt vēl kvalitatīvāku. Domāju, nākošajā slēpošanas sezonā būs visas iespējas. Ļoti labi, ka Zilajos kalnos tagad ir retraks,” tā Gints.

“Ko agrāk ar sniega motociklu kvalitātes ziņā varēju panākt nedēļas laikā, to tagad ar retaku – vienā reizē,” īsi rezumē Ogres Zilo kalnu trases sagatavotājs ARMANDS PIVORS. “Pēc pirmā mēneša ar jauno tehniku nesaprotu, kā agrāk strādājām bez tās.”

Ieteikt

Informācija (2) Atvērt

Jaunumi

Skatīt visus

Tuvākie notikumi

Skatīt visus

Karte