Jaunumi

Novembra sākumā Ikšķilē norisināsies Pasaules kausa posms kamanu suņu sportā (video)

Foto: Egons Ansbergs.
2. un 3.novembrī, tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” apkārtnē otro gadu pēc kārtas notiks ļoti nozīmīgas sacensības kamanu suņu sportā bezsniega apstākļos “Latvian Open”, kas būs arī IFSS (International Federation of Sleddog Sports) Pasaules kausa posms un ko rīko Latvijas Kamanu suņu sporta federācija ar Ikšķiles novada domes atbalstu. Šajās sacensībās visās četrās šī sporta veida kategorijās piedalīsies ap 130 sportistiem un vairāk kā 200 suņu no 12 valstīm, ieskaitot ASV.

Jau par tradīciju ir kļuvusi pasaules kausa posma rīkošana šajā skatītāju uzmanību piesaistošajā sporta veidā, kur suņi velk velokamanas, skūterus, velobraucējus un skrējējus. Otro gadu pēc kārtas par pasaules kausa posma norises vietu ir izvēlēti Ikšķiles novada Zilie kalni, kur var izveidot kalnaināku un sarežģītāku trasi, kas patīk pasaules kausa posmu dalībniekiem.
Skatītāji varēs redzēt kā kamanu suņu sporta bezsniega apstākļos dalībnieki sacentīsies četrās dažādās kategorijās – velokamanu (astoņu, sešu un četru suņu), skūteru (divu un viena suņa), baikdžoringā (suns tandēmā ar velobraucēju) un kanikrosā (suns kopā ar skrējēju). Tāpēc šajās kategorijās vēl sīkāk pēc suņu šķirnēm tiks dalītas Open un Nordic klases. Sestdien dalībnieki veiks pirmo braucienu, bet svētdien paredzēts otrais brauciens.

Kā allaž lielāko interesi piesaista velokamanas, taču lielāka konkurence vienmēr sagaidāma parējās kategorijās. Uz šo brīdi ir reģistrējušies 115 dalībnieki no 12 valstīm. Bez trim Baltijas valstīm, startēs arī dalībnieki no Krievijas, Baltkrievijas, Vācijas, Somijas, Čehijas, Šveices, Polijas, Norvēģijas un ASV. Iepriekšējos gados Latvijas sportisti ne tikai Latvijas posmā, bet arī ārvalstīs ir sasnieguši augstvērtīgus rezultātus, iekļūstot trijniekā, līdz ar to no dažiem mūsējie arī šoreiz tiks gaidītas godalgotas vietas. Lielākās cerības saistās ar garkalnieti Mārtiņu Kristonu, carniekaviešiem Artūru Jakobsonu un Kasparu Krievu, ādažnieku Alenu Zvilnu un rīdziniekiem Raimondu un Gintu Kleinbergiem.

Dalībnieku vidū varēs redzēt arī Eiropas čempioni 4 suņu velokamanās (open klase) Indru Daujotieni, Eiropas čempionu baikdžoringā veterānu klasē Petru Krupičku no Čehijas, Eiropas čempioni kanikrosā un viena suņa skūtera klasē čehieti Martinu Štepankova un Eiropas čempionāta 3.vietas ieguvēju 8 suņu velokamanu klasē Vesu Pekku Lehtomaki no Somijas.


Sestdien plkst. 10.00 paredzēta atklāšana, bet sacensības sāksies plkst. 11.00. Savukārt svētdien sākums būs plkst. 9.00. Otro sacensību dienu 3.novembrī tiešraidi nodrošinās Sportacentrs televīzija.

Ieteikt

Informācija (2) Atvērt

Jaunumi

Skatīt visus

Tuvākie notikumi

Skatīt visus

Karte