Jaunumi

Ogres novadā 95. Latvijas Meža dienās notiks Meža atjaunošanas talkas

 

Lai nodrošinātu Ogres novada meža teritoriju ilgtspējīgu apsaimniekošanu, šopavasar novada teritorijā tiks atjaunoti meži 14 hektāru platībā.

Pirmās meža atjaunošanas talkas notiks jau 12., 13. un 14. aprīlī, kad Tomes pagastā paredzēts apstādīt piecus hektārus pašvaldībai piederošā meža. Šajos darbos piedalīsies nākamie mežsaimnieki – Ogres tehnikuma 3. kursa audzēkņi.

22. aprīlī, Lielās talkas dienā, Rembates pagastā mežu atjaunos Ogres novada pašvaldības vadība un Ogresgala pamatskolas audzēkņi. Šo skolēnu vēlmei padarīt Latviju zaļāku un bagātāku ir dziļas saknes – kopš 2007. gada pie Ogresgala pamatskolas plīvo Zaļais karogs, un mācību iestāde godam nopelnījusi Ekoskolas titulu.

Savukārt 28. aprīlī Rembatē, apvienojot patīkamo un lietderīgo, mežu atjaunos pašvaldības SIA “Ogres namsaimnieks” pārstāvji, ar šo talku uzsākot jaunu tradīciju – turpmāk katru gadu piedalīties pašvaldības mežaudzes atjaunošanā.

29. aprīlī no plkst. 11.00 līdz 14.00 meža atjaunošanas pasākumā Rembates pagastā tiek aicināti piedalīties Ogres novada iedzīvotāji. Jau līdz šim interesi par dalību mežu atjaunošanā ir izteikuši daudzi novada iedzīvotāji, īpaši ģimenes ar bērniem. Tomēr, lai mežs tiktu atjaunots vislabākajā kvalitātē, dalībnieku skaits šajā talkā būs ierobežots. To ierobežo speciālo stādāmo stobru pieejamība, kā arī tas, ka katram amatieru padarītajam šajā un pārējās talkās sekos profesionālis. Interesentiem būs iespēja iepriekš pieteikties pašvaldības aģentūras “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūrā.

Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis: “Iestādot koku, cilvēks vairo dabas bagātību un reizē uzņemas atbildību par dabas saudzēšanu. Šajā procesā ir ieguldīts paša darbs, un daba vairs nešķiet kā abstrakts lielums, līdz ar to palielinās atbildības sajūta un veidojas saudzējoša attieksme pret dabu un apkārtējo vidi.”

Ogres novada pašvaldība ikvienu aicina atcerēties, ka meži ir viena no mūsu lielākajām dabas bagātībām un raksturīgākajām ainavas iezīmēm. Meža resursu saglabāšana un ilgtspējīga izmantošana ir viens no labākajiem veidiem, kā rūpēties par planētu un mums pašiem.

Jāatzīmē, ka 22. aprīlī no plkst. 11.00 līdz 15.00 Ogres Zilajos kalnos norisināsies arī 95. Latvijas Meža dienu izglītojošais pasākums ar devīzi “Mežs – veselībai”. Tajā paredzēts noskaidrot, ko mežs var sniegt mūsu un ko mēs – meža veselībai.

Pasākumā būs iespēja sanaglot putnu būrīšus, kurus katrs varēs ņemt līdzi, lai izliktu sevis izvēlētā vietā. Te būs iespēja satikt mūsu novadnieku ornitologu Dmitriju Boiko, kurš pastāstīs par dažādiem putnu dzīves noslēpumiem, arī par to, kā pareizi kopjami un tīrāmi būrīši.

Interesenti varēs relaksēties “MammaDaba” līdzatvestajā čiekuru vannā, bet asāku izjūtu meklētājus gaidīs arboristi, piedāvājot ar profesionālu aprīkojumu uzkāpt kokos. SIA “Ķilupe” aicinās piedalīties atkritumu šķirošanas spēlē. Savukārt biedrība “Sniega suņi” ļaus iepazīt savus četrkājainos draugus un liks padomāt par viņu lomu mūsu veselības veicināšanā.

Pēc dalības šajā un vēl daudzās citās izzinošās aktivitātēs, spēkus un enerģiju varēs atgūt ar Rembatē dzīvojošo ukraiņu vārīto zupu – boršču. Protams, pret ziedojumu gatavotājām un Ukrainas uzvarai!

 

Ieteikt

Informācija (2) Atvērt

Jaunumi

Skatīt visus

Tuvākie notikumi

Skatīt visus

Karte