Jaunumi

Ogres tehnikuma audzēkņi Tomes pagastā atjaunojuši piecus hektārus meža

Aizvadītajā nedēļā, 12., 13. un 14. aprīlī, 95. Latvijas Meža dienu laikā, Ogres tehnikuma audzēkņi Tomes pagastā atjaunojuši teju piecus hektārus Ogres novada pašvaldībai piederoša meža.

Ogres tehnikuma nākamie mežkopji – 3. kursa audzēkņi – mācību prakses ietvaros to paveica profesionālo mācību priekšmetu pedagoga Andas Vilciņas un pašvaldības aģentūras “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūra” mežsaimniecības vadītājas Daces Gustiņas vadībā.

“3. kursi ir pandēmijas laika upuri. Viņiem mācības notika attālināti, taipus ekrānam. Līdz ar to audzēkņi atradās diezgan tālu no realitātes, un šī bija ļoti laba iespēja iepazīties ar to, kā darbi notiek dzīvē. Redzēt, kā uzarta stādāmā platība, kā sagatavota vaga un kādi izskatās augstvērtīgi ietvarstādi,” atzīst Ogres tehnikuma pedagogs Anda Vilciņa.

Viņa arī piebilst, ka īsi pirms meža atjaunošanas darbiem topošie mežkopji bija devušies uz VAS “Latvijas Valsts meži” Kalsnavas arborētumu, kur redzēja, kā iegūst sēkliņas un kā izaudzē stādus. Līdz ar to priedīšu stādīšana Tomē sekoja kā veiksmīgs un loģisks šī posma turpinājums.

Savukārt Ogres novada aģentūras “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūra” direktors Aivars Tauriņš, kurš arī piedalījās mežaudzes atjaunošanā, pateicas Ogres tehnikuma audzēkņiem par atsaucību un apzinīgo darbu.

Meža stādīšana Ogres novadā turpināsies – 22.aprīlī Rembatē šajā darbā piedalīsies Ogres pamatskolas, kas kopš 2007.gada ieguvusi Ekoskolas titulu, audzēkņi un Ogres novada pašvaldības vadība. 28. aprīlī, aizsākot savā kolektīvā jaunu tradīciju – katru gadu piedalīties mežaudzes atjaunošanā – Rembatē priedītes stādīs pašvaldības SIA “Ogres namsaimnieks” darbinieki. Savukārt 29. aprīlī meža atjaunošanā Rembates pagastā aicināti piedalīties Ogres novada iedzīvotāji.

Ieteikt

Informācija (2) Atvērt

Jaunumi

Skatīt visus

Tuvākie notikumi

Skatīt visus

Karte