Jaunumi

Ogres Zilajos kalnos – jau četri kūzuli (dores) savvaļas bitēm

Nesen vēstījām par ikšķilieša, bitenieka un Ogres tehnikuma mācībspēka Ivara Rancāna īpašumā “Augšselēkās” izveidoto kūzulu taku savvaļas bitēm. Tāpat arī par nodomu kūzulus meža bitītēm izvietot dabas parkā “Ogres Zilie kalni”.

Kopš šīs publikācijas pagājušas vien divas nedēļas, bet vērīgs apmeklētājs Ogres Zilajos kalnos ieraudzīs jau četrus kūzulus. Pirmais savu mājvietu atradis pie skatu laukuma. Vēl viens – Ogres Zilo kalnu sākumā no Ogres puses. Ja būsiet gana acīgi, sameklēsiet arī pārējos! Atklāsim vien, ka šorīt ar Ikšķiles pilsētas un Tīnūžu pagasta pārvaldes tehnikas un paša Ivara piepalīdzēšanu priedē “uzkāpa” smagākais kūzuls. Smagākais tālab, ka tas ar visu bišu saimi un tās sarūpēto medutiņu šurp atceļoja no Selēku ezera krasta, no Ivara Rancāna “Augšselēkām”. Pats saimnieks aicina pieglausties šai priedei, lai sajustu bišu enerģiju.

Pārējos kūzuliņos visi kopā pacietīgi gaidīsim bišu spietus! Ja ne vairs šogad, tad nākamgad!

“Ir man nodoms vienu kūzulu ielikt dabas parka sākumā Ikšķiles pusē,” atklāj Ivars Rancāns un piebilst: “Esmu pārliecināts, ka bitīte var glābt pasauli, bet, lai tā būtu, mums tā jāatdod atpakaļ dabai!”

“Brīnišķīgi, ka Ogres novadā ir tāds entuzists kā Ivars Rancāns,” priecājas Ogres novada pašvaldības aģentūras “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūra" direktors Aivars Tauriņš. “Tāpat pateicamies par atbalstu ar tehniku Ikšķiles pilsētas un Tīnūžu pagasta pārvaldes Saimniecības daļas vadītājam Valentīnam Špēlim.”

Lai Ogres Zilo kalnu draugiem interesanta pastaiga dabas parkā!

 

Foto: Ivars Rancāns un Ogres Zilajos kalnos izvietotie kūzuli.

Vairāk lasiet

https://ziliekalni.lv/lv/jaunumi/raksts/jaunumi/ivars-rancans-ogres-zilajos-kalnos-veidos-savvalas-bisu-2576/

Ieteikt

Informācija (2) Atvērt

Jaunumi

Skatīt visus

Tuvākie notikumi

Skatīt visus

Karte