Jaunumi

Ogres Zilajos kalnos – labiekārtotas, sausās un plastmasas tualetes

Pašlaik Ogres Zilajos kalnos ir trīs labiekārtotas tualetes ar silto ūdeni un bērnu pārtīšanas vietām. Divas no tām atrodas Ogres pusē – pretī Milžu takām un bērnu aktīvās atpūtas laukumā, trešā – Ikšķilē, slēpošanas trases sākumā.

“Šādas tualetes varbūt vajadzētu visur, bet tas ir dārgs prieks,” atzīst Zilo kalnu aģentūras direktora vietniece Ieva Kraukle.

Visā teritorijā astoņās vietās ierīkotas sausās tualetes. Iespējams, tās cilvēkiem neliekas tik pievilcīgas, tomēr ir pieejamas un tiek regulāri koptas.

Rūpējoties par vietām ar lielāku apmeklētāju daudzumu, izvietotas arī plastmasas tualetes. Lai gan tās Zilo kalnu ainavā neiederas tik labi kā koka tualetes, plastmasas tualetes varētu būt pat labāks risinājums. Jo tās ir ērtāk un higiēniskāk kopjamas un uzturamas par koka tualetēm.

Sausā koka tualete paralēli labiekārtotajai tualetei pieejama arī bērnu aktīvās atpūtas laukumā. Vēl – iebraucot Zilajos kalnos caur Gaismas prospektu, pie iebrauktuves jebšu stāvvietas ir sausā tualete. Starta laukumā atrodas gan sausā, gan plastmasas tualete. Pie Dubkalnu ūdenskrātuves sausā tualete meklējama tajā vietā, kur, braucot no Ogres, ceļš pienāk pie Dubkalnu ūdenskrātuves jeb netālu no atpūtas vietas nr. 3. Pie Dubkalnu ūdenskrātuves aktīvās atpūtas laukumā ir divas sausās tualetes un divas plastmasas tualetes.

Tiesa, pašlaik nedarbojas sausā tualete, kas atrodas pie Dubkalnu ūdenskrātuves stāvkrasta.

“Nepatīkami, ka cilvēki tualetēs samet zarus un plastmasas priekšmetus, tāpat arī pudeles un bērnu pamperus. Ir pilnīgi skaidrs, ka asenizators visu šo drazu nevar izsūknēt,” pie apmeklētāju veselā saprāta vēršas Zilo kalnu aģentūras direktora vietniece Ieva Kraukle. “Visas šīs tualetes regulāri kopjam, tomēr cilvēkus lūdzam tās nepiegružot ar nepiemērotām lietām, jo tas mums šo darbu apgrūtina.”

Ieteikt

Informācija (2) Atvērt

Jaunumi

Skatīt visus

Karte