Jaunumi

Ogres Zilajos kalnos 22. aprīlī norisināsies "Meža dienas 2023"

22.aprīlī, Lielās talkas dienā un 95. Latvijas Meža dienu laikā, no pulksten 11 līdz 15 Ogres novada pašvaldība sadarbībā ar pašvaldības aģentūru “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūra” dabas parkā “Ogres Zilie kalni” rīko izglītojošu pasākumu “Meža dienas 2023”.

Tā devīze – “Mežs veselībai”. “Meža dienu 2023” izglītojošās aktivitātes rosinās noskaidrot, ko mežs var sniegt mūsu un ko mēs – meža veselībai. Īpaši dzīvojot par “pilsētu mežā” dēvētajā Ogrē.

Kopā ar Oveselība, jau pulksten 9.30 tiekoties Dubkalnu ūdenskrātuves stāvlaukumā, būs iespēja meditēt dabā.

Pārējās “Meža dienu 2023” aktivitātes sāksies pulksten 11.00, to norises vieta – no Ogres Zilo kalnu sākuma līdz Bērnu aktīvās atpūtas laukumam.

No organizatoru jau iepriekš sarūpētām sagatavēm gan maziem, gan lieliem interesentiem būs iespēja sanaglot putnu būrīšus. Šīs ar entuziasmu gatavotās mājiņas katrs varēs ņemt līdzi, lai izliktu sevis izvēlētā vietā, vai atstāt izvietošanai Zilajos kalnos.

Savukārt ornitologs Dmitrijs Boiko “Meža dienās 2023” atklās dažādus putnu dzīves noslēpumus un pastāstīs, kā būrīši pareizi izliekami kokos, kā kopjami un tīrāmi.

Iepazīstinot ar putnu olu un izbāžņu kolekciju, aicinot bērnus darboties ar saliekamu būrīti un taisīt ligzdiņas, pasākumā iesaistīsies Ogres tehnikums.

Uzņēmums “Gemoss” iepazīstinās, kā veidojama kukaiņu māja.

Valsts akciju sabiedrības “Latvijas Valsts meži” projekta “MammaDaba” pārstāvji mudinās relaksēties līdzatvestajā čiekuru vannā, pārsteigs ar āķīgiem uzdevumiem un darbošanos bērniem. Tāpat būs gatavi atbildēt uz visdažākajiem ar mežu saistītajiem jautājumiem.

Savukārt Meža konsultāciju un pakalpojumu centrs gaidīs tos, kuri vēlēsies atpazīt koku sēklas, indīgos meža augus vai risināt krustvārdu mīklas par šo tēmu.

 “Meža dienās 2023” piedalīsies arī Valsts ugunsdzēsības dienesta (VUGD) Ogres daļa un Ogres novada pašvaldības policija. Demonstrējot mašīnu, kvadraciklu un citu aprīkojumu, stāstot par drošības pasākumiem mežā, ļaujot uzvilkt ugunsdzēsēja tērpu un padarboties ar ūdens šļūteni, VUGD iepazīstinās ar savu ikdienu. Līdzīgus pārsteigumus gatavo pašvaldības policisti.

Asāku izjūtu meklētājus gaidīs arboristi, piedāvājot ar profesionālu aprīkojumu uzkāpt kokos.

Savukārt SIA “Ķilupe”, aicinot piedalīties atkritumu šķirošanas spēlē, liks aizdomāties par šīs nodarbes nepieciešamību mūsu dzīvē.

Biedrība “Nesēdi mājās” palīdzēs noskaidrot, kā mežā sadzīvot gājējiem un velosipēdistiem, kā arī piedāvās iepazīt elektrovelosipēdus.

Ar savu aizraušanos “Meža dienu” apmeklētājus iepazīstinās disku golfa entuziasti. Varbūt jūsu ģimene te atradīs savu vaļasprieku.

Savukārt Ogres novada sporta centrs mudinās izpildīt veselīgus uzdevumus un “orientēties trīs priedēs”.

Biedrība “Sniega suņi” stāstīs par mūsu četrkājaino draugu ietekmi uz bērnu garīgo un fizisko veselību. Būs arī iespēja satikt un samīļot Aļaskas malamutus, Sibīrijas haskijus un Aļaskas haskijus.

Kad izglītojošās nodarbes apgūtas, pret ziedojumiem Rembatē dzīvojošajām ukraiņu boršča gatavotājām un, protams, Ukrainas uzvarai, varēs sasildīties un atgūt spēkus ar karstu zupu.

Gaidām visus interesentus!

 

Ieteikt

Informācija (2) Atvērt

Jaunumi

Skatīt visus

Tuvākie notikumi

Skatīt visus

Karte