Jaunumi

Ogres Zilajos kalnos jau 12. reizi – iecienītās MTB riteņbraukšanas sacensības

29.jūlijā dabas parka “Ogres Zilie kalni” teritorijā norisināsies tradicionālās un iecienītās kalnu riteņbraukšanas sacensības “Ikšķiles MTB velobrauciens 2023”.

Starts un finišs ierastajām trim garākajām distancēm – ĢIMEŅU, PUSMARATONA un MARATONA, kā arī BĒRNU distancēm paredzēts Ogres Zilo Kalnu slēpošanas trases starta laukumā.

“Ikšķiles MTB velobrauciens” notiks līdz šim ierastajā laikā, dalībniekiem sacenšoties jūlija pēdējā sestdienā un vienlaikus baudot krāšņo apvidu. Velodraugiem atkal būs lieliska iespēja braukt skaistajā dabas parkā “Ogres Zilie kalni”!

2011.gadā aizsāktais velobrauciens šogad notiks 12. reizi, un visās distancēs kopā tas plāno pulcēt vairākus simtus velomīļotāju.

Iepriekšējos gados startējušie to ļoti labi zina, bet debitantiem atklājam, ka trase ir interesanta un dinamiska, dodot iespēju izbraukt un izbaudīt dabas parka “Ogres Zilie kalni” kalnaino un skaisto teritoriju. Velobraucienā allaž piedalās gan vairāki vadošie Latvijas MTB braucēji, gan parasti riteņbraukšanas cienītāji. Līdz ar to katrs atbilstoši savām spējām var izvēlēties sev atbilstošu distanci un arī ātrumu trasē.

Organizatori piedāvā ierastās trīs distances, no kurām visgarākā ir MARATONA distance, kur ierastais 16 km aplis būs jābrauc trīs reizes, kopā pieveicot 48 km.

PUSMARATONA distances dalībniekiem būs jābrauc par vienu apli mazāk jeb divi apļi, kopā veicot 32 km. Šoreiz īsākajā no šīm trim galvenajām distancēm – ĢIMENES distancē – dalībniekiem ir paredzēti 12 km (viens aplis). Kā parasti, padomāts arī par pašiem mazākajiem dalībniekiem, kuriem tiks organizēts BĒRNU velobrauciens 300 – 800 m garumā. Finišā katrs bērns saņems piemiņas medaļu. Ļoti gaidīti visi MTB braucēji!

Bez individuālās konkurences allaž lielu interesi rada komandu cīņas abās garākajās distancēs – Maratonā un Pusmaratonā. Organizatori ir nākuši pretī dalībniekiem, lai vieglāk būtu nokomplektēt KOMANDAS, jo ierasto septiņu vietā šoreiz var būt pieci dalībnieki, no kuriem vērtēs trīs labākos. Līdz ar to arī komandas ir aicinātas komplektēt sastāvus un pietiekties velobraucienam, lai cīnītos par kausiem un sponsoru balvām.

Sacensību centrs būs atvērts, un reģistrācija sāksies no pulksten 9:30 Ogres Zilo kalnu distanču slēpošanas trases starta laukumā. Pulksten 10:30 starts tiks dots pašiem mazākajiem dalībniekiem, pulksten 11.15 trasē dosies Ģimeņu brauciena dalībnieki, pulksten 13:00 sacensības uzsāks prestižākās Maratona distances veicēji, un piecas minūtes vēlāk kā noslēdzošie dabas parka “Ogres Zilie kalni” takās dosies pusmaratonisti.

Reģistrēšanās “Online”: https://www.sportlat.lv/.../ikskiles-mtb.../registracija

Ar nolikumu var iepazīties Sportlat mājaslapā – www.sportlat.lv. Kā parasti, novada iedzīvotājiem ir izdevīgāka pieteikšanās, kur pa īpašu dalības maksu dalībnieki var pieteikties Ogrē, “Nesēdimājās” velosipēdu darbnīcā, Mālkalnes prospektā 26, kā arī DEJAVU CYCLING velo servisā Ikšķilē, Ausekļa ielā 2, Ādamlaukā.

Sacensības organizē biedrība “Sporta klubs SportLat” sadarbībā ar Ogres novada pašvaldību.

 

Andra Mačāna foto

Ieteikt

Informācija (2) Atvērt

Jaunumi

Skatīt visus

Tuvākie notikumi

Skatīt visus

Karte