Jaunumi

Ogres Zilo kalnu skatu tornim liela piekrišana

Visos četros gadalaikos apmeklētājus gaida Ogres Zilo kalnu skatu tornis, kuru apsaimnieko Ogres novada pašvaldības aģentūra “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūra”. Aprīlī skatu tornim bija teju seši tūkstoši apmeklētāju, liecina Dabas aizsardzības pārvaldes ierīkotais skaitītājs. Ir dienas, kad tajā uzkāpj ap 500 cilvēku.

Skatu tornī – informācija par redzamo

Ogres Zilo kalnu skatu tornis izvietots kalnu augstākajā punktā un atrodas netālu no Dubkalnu ūdenskrātuves stāvkrasta. Tas ļauj no augšas aplūkot Zilo kalnu mežus un pakalnus, Ikšķili un Ogri, kā arī abu pilsētu apkaimi, Daugavu un mežus aiz tās. Labā laikā saskatāms arī Rīgas radio un televīzijas tornis, Latvijas televīzijas ēka, Vanšu tilts, Rīgas Svētā Pētera baznīca un citas augstākās Rīgas celtnes. Kopš pagājušā gada rudens tornī uzstādītas informatīvās plāksnes ar fotogrāfijām un norādēm, ko un kurā pusē meklēt.

Līdz augšējai skatu platformai – 144 pakāpieni

Skatu torņa būvniecība tika uzsākta 2013. gada augustā, to atklāja šī paša gada 19. decembrī. Toreiz dabas parku “Ogres Zilie kalni” apsaimniekoja divu kaimiņu novadu – Ogres un Ikšķiles – kopīgi izveidota aģentūra. Gan šīs kopīgās aģentūras, gan skatu torņa idejas autors ir Egils Helmanis – tolaik Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Tautsaimniecības, sporta un tūrisma jautājumos.

Skatu tornis dabas parkā atrodas nosacīti viduspunktā starp Ogri un Ikšķili, tāpēc viegli sasniedzams no abām pilsētām.

Skatu torņa augstums – 30,4 metri. Līdz augšējai skatu platformai ved 144 pakāpieni. Vienlaikus tornī var uzturēties ne vairāk par 20 cilvēkiem.

Līdz pašam tornim ar auto nokļūt nevar. Jārēķinās ar vismaz puskilometra pastaigu.

Arī 30 metru augstumā jāatceras: “Ko atnesi, to aiznes”

“Parasti par negācijām nerakstu, bet šoreiz gan pateikšu – mīļie, būsim nedaudz atbildīgāki ceļotāji un dabas baudītāji! Ja reiz esam bijuši tik spēcīgi, lai stikla alus pudeli uznestu 30 m augstā skatu tornī, tad nonesīsim to arī lejā! Šoreiz to izdarīja mans vīrs.

Vai tiešām grūti saprast, ka stikla pudele, no šāda augstuma lidojot 30 m lejā, ir nāvējošs priekšmets… Tas pat var nebūt tīšs metiens, vien nejauši ar kāju pasperta,” savā facebook profilā liek aizdomāties kāda Ogres Zilo kalnu skatu torņa apmeklētāja.

Ogres novada pašvaldības aģentūra “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūra” atgādina, ka Ogres Zilajos kalnos, arī skatu tornī, apmeklētājiem jāatceras zaļā dzīvesveida princips “Ko atnesi, to aiznes”.

Aicinām doties aizraujošā pastaigā pa dabas parka takām un taciņām, piestāt kādā piknika pauzē un arī baudīt Ogres Zilo kalnu burvīgo panorāmu no skatu torņa augstumiem!

Ieteikt

Informācija (2) Atvērt

Jaunumi

Skatīt visus

Tuvākie notikumi

Skatīt visus

Karte