Jaunumi

Ogres Zilo kalnu skatu tornim liela piekrišana

Aizvadītā gada pavasarī Dabas aizsardzības pārvalde sāka monitorēt Ogres Zilo kalnu skatu torni. Drīz masu mediji vēstīja, ka tas ir apmeklētākais plašā apkārtnē – aprīlī tornī uzkāpa teju seši tūkstoši interesentu.

Apkopoti Dabas aizsardzības pārvaldes ierīkotā skaitītāja rādītāji no aprīļa līdz aizvadītā gada beigām. Šajā laikā Ogres Zilo kalnu skatu torni apmeklējuši gandrīz 40 tūkstoši iedzīvotāju. Visvairāk – ap sešiem tūkstošiem interesentu mēnesī – bijis pavasarī un vasarā. Ziemā aktivitāte mazinājusies.

 “Vidzemes reģionā Ogres Zilo kalnu skatu tornis savas līdera pozīcijas apmeklējumu ziņā pārliecinoši saglabājis visa gada garumā. Arī Dabas aizsardzības pārvaldes visā Latvijā monitorētajos skatu torņos Ogres Zilajiem kalniem ir ievērojami labāka apmeklētība. Tas nozīmē, ka Ogres novadā un tā apkārtnē dzīvo ļoti aktīvi, dabu mīloši un izzināt griboši cilvēki,” atzīst Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas Administratīvās daļas vecākais referents īpašumu apsaimniekošanas jomā Gintārs Rubenis. “Turklāt tornis daudzskaitlīgi apmeklēts ne vien vasarā, bet arī ziemā. Par to ir interese pat nakts stundās. Tas gan ir mazliet riskanti, jo tornis nav izgaismots.”

Zilo kalnu aģentūra gaida pavasari, kad torņa apmeklētāju aktivitāte atkal uzplauks:) Un uzziņai piedāvā vēl dažus skaitļus par Ogres Zilo kalnu skatu torni:

* augstums – 30,4 metri;

* līdz augšējai skatu platformai ved 144 pakāpieni;

* vienlaikus tajā var uzturēties ne vairāk par 20 cilvēkiem.

Tie, kuri pieveikuši visus 144 pakāpienus, labā laikā te ierauga arī Rīgas radio un televīzijas torni, Latvijas televīzijas ēku, Vanšu tiltu, Rīgas Svētā Pētera baznīcu un citas augstākās Rīgas celtnes. Protams, no putna lidojuma aplūkojami arī Zilo kalnu meži un pakalni, Ikšķile un Ogre, kā arī abu pilsētu apkaime, Daugava un meži aiz tās.

Tornī uzstādītas informatīvās plāksnes ar fotogrāfijām un norādēm, ko kurā pusē meklēt un censties saskatīt.

 

Noras Dekeres foto

Ieteikt

Informācija (2) Atvērt

Jaunumi

Skatīt visus

Tuvākie notikumi

Skatīt visus

Karte