Jaunumi

Ogres Zilo kalnu “Stirnu bukā” piedalās ap 3600 skrējēju

Ar zeltainu saulrietu, krietnu devu putekļu un hokeja emocijām fonā sestdien, 27.maijā, tika aizvadīts trešais “Stirnu buka” posms Ogrē, vēstī tā organizatori un dalībnieki.

“Šajā “Stirnu bukā” piedalījās ap 3600 skrējēju,” stāsta tā galvenais organizators Rimants Liepiņš. “Ogres Zilajos kalnos taku skrējiens notika ceturto reizi. Šogad tas bija nedaudz atšķirīgs, jo apguvām jaunas vietas, kur agrāk Ogrē nebijām skrējuši. Turklāt dēļ lielā sausuma tas kļuva par mūsu vissmilšaināko pasākumu. Neraugoties uz to, šis taku skrējiens dalībniekiem patika. Tāpēc vēl jo vairāk pateicamies mūsu Ogres draugiem un palīgiem Robertam Ivzānam, Agnesei Pastarei, Jānim Gailim, Dzirkstītei Žindigai, Armandam Pivoram. Īpašs paldies un sveiciens Ogres novada pašvaldības policijas ekipāžām, kuras noturēja distances grūtākos iecirkņus!”

Taku skrējienu seriāls “Gjensidige Stirnu buks” ir lielākais tautas sporta seriāls Latvijā, kurš šogad svin savu 10. sezonas jubileju. Ik posmā skrējējiem un nūjotājiem, bet no šī gada arī pārgājienu distances dalībniekiem bez laika kontroles ir iespēja iepazīt skaistākās un ainaviskākās Latvijas vietas un mežus. "Stirnu buka" sezona sākas martā un noslēdzas oktobrī, tās laikā piedāvājot septiņus dažādus posmus dažādās ainaviskās vietās.

Lūk, neliels ieskats Ogres Zilo kalnu “Stirnu buka” jeb trešā posma dalībnieku atsauksmēs.

* “Mellu muti finišā, bet feina tā Stirnubuks.lv putekļainā trase Ogres Zilajos kalnos!” atzīst Andis Ozols.

* “Sestdiena. Hokejs. “Stirnu buka” 3.posms. Lieliskas emocijas! Tas kopā būšanas gars! Neaprakstāmi iespaidi – gan fanojot par mūsu hokeja varoņiem, gan trasē esot kopā ar citiem skrējējiem! Iesaku pamēģināt ikvienam! Kustībā ir spēks!” aicina Līga Birnbauma.

* “Ogres “Stirnu buks” bija skaists. Izbaudīju gan saulrietu, gan putekļu garšu mutē. To, cik melna esmu, sapratu tikai mājās, kad paskatījos spogulī, bet forši, kā vienmēr. Šoreiz publisks paldies Viktoram, kuru atkal satiku distances vidū un kurš morāli palīdzēja tikt līdz galam, jo kopā tie kilometri pazūd daudz vieglāk un ātrāk!” tā Zane Tilta – Kūma.

* “Ogres Zilo kalnu “Stirnu buks” ir godam aizvadīts! Mazliet hokeja, mazliet putekļu, bet daudz labu emociju!” vērtē Santa Sinka.

* “Lūši un buki uz starta stājās tikai 19:00. Trases garums 28 kilometri, bet nevienu brīdi nebija domas par lukturīti (kļūda, bet par to vēlāk),” atzīst Ligita Leitlande. “Diena silta, bet ļoti vējaina, jau trases sākumā likās, ka smiltis ir ausīs, degunā, mutē un čībās. Trases sākums bez īpašiem kāpumiem un skrējās labi. Tik pēc 8 km dzeguze atgādināja uzstājīgi un skaļi, ka kabatās tik želejas un rokā ūdens pudelīte… Nu jau vairākus gadus pēc kārtas pirmo reizi to putnu dzirdu, skrienot buku, un tādā komplektācijā klāt nav nekā lieka…

(..) Tumsa jau tiiik bieza, ka saknes vairs nemaz nemeklēju, aizķeros, paklūpu, pasaku skaļi, ko par to domāju, un atkal uz priekšu. Visu glābj skaistā lakstīgalas dziesma, ko klusumā var dzirdēt īpaši labi, jo mežā skrienu viena. Neredzu nevienu vairs priekšā ar gaismiņu un aizmugurē arī nē, kaut zinu, ka aiz manis vēl ir skrējēji.

(..) Nu ko, mācība citām reizēm – maijā naktis vēl nav gaišas un siltas!”

 

Edgara Sparāna un Andra Jermuta foto

Vairāk skat. www.stirnubuks.lv

 

Ieteikt

Informācija (2) Atvērt

Jaunumi

Skatīt visus

Tuvākie notikumi

Skatīt visus

Karte