Jaunumi

Skatu laukums – viena no visiecienītākajām fotografēšanās vietām Ogres Zilajos kalnos

Tuvojas kāzu laiks, kad Ogres Zilo kalnu skatu laukums kļūst par jauno pāru apmeklējuma un fotografēšanās vietu. Te notiek arī izbraukuma laulības. Tāpat kāzinieki dabas parkā mēdz piestāt, lai stiprinātos ar līdzpaņemtu pīrādziņu.

Dažkārt romantisko ainavu, kas paveras no skatu laukuma, sveicēji izmanto, lai, netālu kokos noorganizējot dzīvo mūziku, šeit patīkami pārsteigtu kādu sev tuvu cilvēku.

Visu cauru gadu te sevi iemūžināt vēlas arī ikdienas apmeklētāji. Jā, pie Dubkalnu ūdenskrātuves ierīkotais skatu laukums ir viena no iecienītākajām fotografēšanās vietām dabas parkā “Ogres Zilie kalni”.

Kā tas radās? Te risinājās Dubkalnu karjera izstrāde. Norokot osu pauguru, šeit palika stāvkrasts. Pateicoties vides entuziastiem, kuri te atrada īpaši aizsargājamus augus un cīnījās par to saglabāšanu, darbi tika pārtraukti. Paralēli Ogres Zilo kalnu skatu tornim skatu laukumu izbūvēja 2013.gada beigās. Blakus skatu laukumam mazliet vēlāk tika ierīkotas arī kāpnes.

Šī ir tālākā, visdziļāk izraktā karjera daļa. Pie skatu laukuma ūdenskrātuve ir visdziļākā – 9 metri.

Šajā vietā aug jaunās priedītes, kas ar laiku varētu aizsegt skaisto ainavu, tāpēc OGRES ZILO KALNU AĢENTŪRA cenšas tās izkopt.

MAZLIET INFORMĀCIJAS JAUNLAULĀTAJIEM! Lai ceļš līdz skatu laukumam nebūtu jāmēro kājām, OGRES ZILO KALNU AĢENTŪRĀ iespējams saņemt caurlaidi iebraukšanai šajā teritorijā. Atliek vien atsūtīt brīvā formā rakstītu iesniegumu (e-pasts info@ziliekalni.lv), kurā paužat savus plānus un vajadzības.

 

Kāzu fotogrāfa Dzintara Krastiņa foto

Ieteikt

Informācija (2) Atvērt

Jaunumi

Skatīt visus

Tuvākie notikumi

Skatīt visus

Karte