Jaunumi

Šķēršļu sacensības "Drosmes skrējiens" sezonu atklāj Ogres Zilajos kalnos

Sestdien, 18. maijā, ar Ogres novada pašvaldības finansiālo atbalstu Ogres Zilajos kalnos norisinājās piedzīvojumu un šķēršļu sacensības “Drosmes skrējiens”. Tajās ar septiņu vai četrpadsmit kilometru garu trasi, 30 vai 59 šķēršļiem un spēka uzdevumiem cīnījās ap 260 dalībnieki.

“Sezonas atklāšana Ogrē jau ir kļuvusi par labu tradīciju, un jau otro gadu pēc kārtas laiks mūs gan lutina, gan arī izaicina vienlaikus,” atzīst “Drosmes skrējiena” organizatori un dalībnieki.

* Šogad Ogres posmā pārsvarā cīnījās drosminieki no Latvijas, bet viens skrējējs pārstāvēja Lietuvu.

* Sezonas pirmajā posmā startēja arī komandas – gan uzņēmumu, gan ģimeņu (dalība līdz 14 gadiem kopā ar pārstāvi, no 14 gadiem var startēt individuāli), gan draugu kompānijas. 7 km distancē piedalījās 14 komandas, 14 km – trīs, kuras sadalīja vietas uz pjedestāla. Dalībnieki kā viens atzīst: lai cik grūti neietu trasē, finišā smaids vienmēr līdz ausīm un ar sajūsmu tiek gaidīts nākamais posms jau 8. jūnijā Telšiai LT.

* Kopumā individuāli skrējienā piedalījās 180 dalībnieki. Jaunākais bija 8 gadus jauns, bet vecākais – 65 gadus vecs.

* Savukārt komandu ieskaitē startēja 17 komandas, kuru sastāvā bija no četriem līdz sešiem dalībniekiem. Trase ir piemērota gan tautas sporta mīļotājiem, gan ģimenēm ar bērniem, gan profesionāliem sportistiem, ikviens spēj atrast savu odziņu un izbaudīt pasākumu. Daudzi dalībnieki te atgriežas atkal un atkal, un jau ir izveidojusies “drosmīgo ģimene”, kas “Drosmes skrējienam” piešķir īpašu atmosfēru. Šogad arī daudz jaunu dalībnieku.

* Ikviens zina, cik svarīgi ir iesildīties pirms skrējiena, lai nesatraumētos un veiksmīgi finišētu. Šajā sezonā visus dalībniekus pirms startiem iesilda treneris KIRILS TRUHINS no sporta kluba “Bukrey Fit”. Viņš ar izcilu rezultātu arī pats piedalījās sacensībās.

* 7 km vīriešu konkurencē uzvarēja EDIJS EIDUKS, ātrākā no dāmām bija gaviļniece VERONIKA KOZUBOVA; 14 km – attiecīgi OSKARS CIMERMANIS un SOLVEIGA JEGOROVA. Visi šie dalībnieki skrējēju vidū ir labi pazīstami un ne reizi vien kāpuši uz dažādu sacensību pjedestāliem.

* Komandu vērtējumā 7 km trasē nepārspēta palika “LATGAĻIS ZĀNI – RĒZEKNES NOVADS”, bet 14 km – SK “RUNNINGCOACH.LV”.

* Ogres posmā dalībniekus izaicināja sutīgie laika apstākļi, taču dalībnieki drosmīgi pārvarēja visus šķēršļus un atzina, ka +27 grādos katra peļķe, grāvis un karjers tikai palīdzēja atsvaidzināties.

* “Drosmes skrējienam” lieti noderēja Ogres Zilo kalnu teritorijā esošie pauguri, dubļu takas un kāpnes. Savukārt organizatori sacensību distanci papildināja ar dažāda lieluma un formas mākslīgi konstruētiem šķēršļiem, lai novērtētu ikviena dalībnieka drosmi, spēku, veiklību un ātrumu. Trasi interesantāku padarīja arī smilšu maisu un koka bluķu nešana, akmeņu vilkšana un jaunais OCR šķērslis.

Par svaiga ūdens malku drosminiekiem rūpējās SIA “Artesium”. Katrs dalībnieks finišā tika pie speciāli dizainētas piemiņas medaļas. Godalgotās vietas saņēma balvas no Fiskar, LYL, Blackroll no Megango, bet galvenā balva – no Prime Car Rent. Ar to pēc pēdējā posma apbalvos sezonas labākos skrējējus katrā kategorijā.

Plašāka informācija par skrējienu, foto un rezultāti pieejami mājaslapā drosmesskrejiens.lv.

 

“Drosmes Skrējiens Ogre” video (autors Edgars Sparāns) pieejams Drosmes Skrējiens “YouTube” kanālā.

 

Foto: Edijs Dzalbs, Ieva Romaško, Egons Ansbergs

Ieteikt

Informācija (2) Atvērt

Jaunumi

Skatīt visus

Tuvākie notikumi

Skatīt visus

Karte