Jaunumi

SLĒPOTĀJI UN GĀJĒJI – UZ VIENAS TAKAS

Nepastāvīgie laika apstākļi nosaka to, ka, tiklīdz ir uzsnigusi sniega sega, ziemas sporta cienītāji steidz izmantot brīdi un dodas uz slēpošanas trasi. Līdzās viņiem ir arī skaisto ainavu un svaigā gaisa baudītāji – kājām gājēji, ar kuriem nereti rodas domstarpības par vienotā ceļa sadali. Zilo kalnu distanču slēpošanas trases kopgarums ir 12 km, un tā projektēta pa atsevišķu trajektoriju, lai gājēji un slēpotāji viens otram netraucētu, taču gājēji mēdz neievērot norādes un staigā tieši pa trasi. Uzskats, ja dotajā brīdī neviens neslēpo, tad neviens netiek traucēts, ir maldīgs. Slēpojot klasiskajā solī, nūjas atgrūdienam tiek durtas aptuveni pus metru abpus sliedei, tāpēc ir apgrūtinoši, ja viena puse visas trases garumā ir izteikti nelīdzena. Ir jāsaprot, ka, staigājot pa slēpošanas trasi, tā ar laiku kļūst cieta, slidena un nelīdzena.

Apledojums un dziļas pēdas apgrūtina trases uzturēšanas darbus. Kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūras direktore Ieva Kraukle norāda, ka slēpošanas trase tiek speciāli blietēta, rullēta visā platumā, tad, ievilktas sliedes: vidū- slēpošanai slīd solī, bet malās - sliedes klasiskajam solim. Bieži vien jaunas sliedes neveido tieši tajā pašā vietā, bet gan blakus, kur ir irdenāks sniegs. “Trase tiek kopta visu gadu. Vasarā aģentūra trasi pļauj, līdzina, lai ziemā tā būtu gluda. Vietās, kur meža ceļiem veidojas izskalojumi, pieved zemi un tos labo. Tādēļ svarīgi, lai arī citās sezonās pa trasi nejātu ar zirgiem, nebrauktu ar mašīnām. Ziemā viena slēpošanas trases sagatavošanas reize aizņem 4 līdz 5 darba stundas, sniega motocikls patērē no 20 līdz 40 litriem degvielas. Lai 12 km garo trasi izveidotu, vidēji jānobrauc no 80 līdz 100 km.

Cilvēkiem vajadzētu to saprast un cienīt mūsu ieguldīto darbu un finanses. Uz torni var tikt, ejot pa kalna kori, uz kapiem- pa izbūvēto P5 ceļa veloceliņu. Tas nav arguments, ja cilvēks iet tikai tur, kur ir gaisma vai kur neslīd kājas.” Slēpošanas trase ir jāuztver kā sporta būve, kurai ir projekts, saskaņojums un savi lietošanas noteikumi. Līdzīgi kā tas ir ar pilsētās īpaši iezīmētajiem veloceliņiem, pludmales volejbola laukumiem, slidotavām, futbola laukumiem.

Aģentūras pārstāvji aicina ievērot un uzklausīt lūgumu nestaigāt pa slēpošanas trasēm. Lai mums visiem patīkami pavadīts laiks, baudot ziemas priekus, Zilajos kalnos! Avots: ikskile.lv

Ieteikt

Informācija (2) Atvērt

Jaunumi

Skatīt visus

Tuvākie notikumi

Skatīt visus

Karte