Jaunumi

Suņu pajūgi uz Zilajiem kalniem vilina ārzemniekus

Ogres Zilajos kalnos ziemā ir iespēja vizināties sniega suņu pajūgos - kamanās, bet pārējos gadalaikos, ja temperatūra nepārsniedz + 15 grādus, – speciālās velokamanās – velokārtos.

* “80 procenti mūsu klientu ir ārzemju tūristi,” stāsta biedrības “Sniega suņi” vadītāja Iveta Preisa-Imaka. “Ja vietējie sarosās pēdējā brīdī, tad ārzemnieki ir tālredzīgāki – vizināšanos rezervē ļoti savlaikus.”

Pēc brauciena suņu pajūgā tūristi dodas iepazīst Ogres Zilos kalnus – uz skatu torni, Dubkalnu ūdenskrātuvi, skatu platformu u.c.

* Pie Suņu pajūgu takas sākumpunkta Ogrē, Apiņu ielas galā, ir iespēja novietot automašīnu.

 

Brauciens jāpiesaka vismaz mēnesi iepriekš

* Ja vēlaties piedzīvot aizraujošu braucienu suņu kamanās, tam jāpiesakās mēnesi vai pusotru iepriekš, atklāj Iveta. Saprotams – vispirms tiek “izķertas” brīvdienas.

* Pirmo Haskiju Imaku ģimene iegādājās pirms 16 gadiem, taču ar aktīvu interesentu vizināšanu Zilajos kalnos nodarbojas 10 gadus.

* Pavisam viņu saimniecībā ir 26 kamanu suņi. Puse no tiem – adoptēti.

* Pajūgā iejūdz sešus suņus, dienas gaitā tos mainot atkarībā no katra spējām.

* Viens suns dienā vidēji veic no 10 līdz 20 kilometriem.

* Kamanu suņi Haskiji un Malamuti ir sabiedrības dvēseles un ļoti draudzīgi apmeklētājiem.

 

Haskijs – suns ar neordināru raksturu

Bet kālab šajā saimē ir tik daudz adoptēto, tātad – pamesto suņu?

“Ja salīdzinoši nosvērtākais malamuts var būt pirmais suns, ko pieņemat savās mājās, tad temperementīgo haskiju par tādu gan nevajadzētu izvēlēties,” secina Iveta Preisa–Imaka. “Haskijs noteikti nebūs mājas sargs. Viņš sargās tikai savu kauliņu, turklāt nevis no cilvēka, bet no citiem suņiem.

Haskijs ir ļoti draudzīgs ar visiem. Skries līdzi katram kārumam. Ja ko ieņems galvā, nebūs atsaucams. Šis nemiera gars nav mājā sēdētājs. Ļoti aktīvs, temperementīgs. Vajag iet, skriet, tāpēc ideāls kopīgai atpūtai pie dabas krūts. Labvēlīgs saziņai ar cilvēkiem. Haskiji ļoti patīk bērniem, un viņiem patīk bērni. Var būt labs rotaļu biedrs. Taču, ja viņa draugs dodas uz bērnudārzu vai skolu, haskijs aiz bezdarbības sāk demolēt māju.

Haskijam vajag rutīnu un slodzi, tāpēc cilvēku vizināšanai pajūgos šis suns ir ļoti piemērots. Turklāt būs draudzīgs ar katru apmeklētāju.”

 

Ogres “Sniega suņi” piedalās arī sacensībās

Iveta atklāj, ka piedalīšanās sacensībās vairāk kalpo pašu un suņu priekam, kā arī suņu socializācijai.

Janvāra vidū notikušajās ziemas sacensībās "Latvian Winters Chempionship 2024", kas norisinājās sporta un atpūtas bāzē “Smeceres sils” Madonā, “Sniega suņus” pārstāvēja:

* Skioringā ar vienu suni (SW1, Nordic2) Raimonda Ratkēviča – 1.vieta, Sintija Preisa – 3.vieta;

* Kamanu klasē (SP2, Nordic) Reinis Matīss Sniedzītis – 6.vieta;

* Kamanu klasē (SP4, Open) Kristaps Imaks – 4.vieta, Iveta Preisa-Imaka – 5.vieta;

* Mini pulingā (suns velk riepu) MP1 Iveta Preisa-Imaka ar IRON – 2.vieta.

Vaicāta par kucēniem, Iveta atbild, ka viņu mērķis ir pamesto haskiju glābšana, nevis pavairošana. Daudzi no tiem ir “bez papīriem”. “Tomēr vajadzēs vairāk piedomāt arī par šķirnes suņiem, lai varētu piedalīties starptautiskās sacensībās,” viņa padalās nākotnes iecerēs.

Lai veicas haskijiem un viņu saimniekiem!

 

Foto no biedrības “Sniega suņi” arhīva

Ieteikt

Informācija (2) Atvērt

Jaunumi

Skatīt visus

Tuvākie notikumi

Skatīt visus

Karte