Jaunumi

Trīs atgādinājumi, līgojot Ogres Zilajos kalnos

Parasti sakām: trīs lietas – labas lietas! Pirms Līgo svētkiem trīs atgādinājumi – par teltīm, ugunskuriem un Jāņu zālēm dabas parkā “Ogres Zilie kalni”.

 

1. Lai svētku prieku neaptumšo policijas aizrādījums par uzslietu telti!

Ogres Zilajos kalnos nevienā vietā nav atļauts ierīkot teltis. “Tās drīkst uzsliet tikai atsevišķos pasākumos, to īpaši saskaņojot ar aģentūru. Privāta ballīte Jāņos nebūs tā reize, kad atļausim izvietot teltis,” atgādina Zilo kalnu aģentūras direktora vietniece Ieva Kraukle. “Šādos gadījumos tas traucētu pārējiem parka apmeklētājiem, kas atnāktu nākamajā rītā, jo varētu pavērties nepievilcīgs skats.

Zilie kalni nav vienkārši meža nostūris, tā ir ļoti apmeklēta vieta. No šāda viedokļa mūsu dabas parku var pielīdzināt pilsētas parkam. Vai Rīgā, Kronvalda parkā, jums atļautu uzsliet telti? Nē, jo cilvēki iet garām un jūs viņus ar šo savu privāto dzīvi varat traucēt.” Turklāt parka teritoriju kontrolē pašvaldības policija, un būtu nepatīkami Jāņu naktī aplīgošanas vietā saņemt aizrādījumu par neatļauti uzbūvētu telti.

 

2. Ugunsnedrošajā laikā sērkociņus un šķiltavas atstājam mājās!

Uguns nedrošība arvien pieaug. Mežs ir ļoti sauss. Neskatoties uz to, ka Zilajos kalnos izveidotas grila vai ugunskura vietas, lūdzam nekurināt ugunskurus arī tajās! Par uguni neatļautā platībā nemaz nerunājot!

Citiem vārdiem – lai pasaudzētu un pasargātu mūsu atpūtas vietas, Zilajos kalnos Jāņos labāk iztiekam bez ugunskura, sērkociņus un šķiltavas atstājot mājās.

 

3. Ar Jāņu zālēm uzmanīgi, jo ik ziediņš ir svarīgs!

Jāņu naktī roka pati sniedzas pēc Jāņu zālēm. Dabas parkā “Ogres Zilie kalni” var satikt pāri par 18 aizsargājamo augu. “Es pati, nebūdama biologs, piemēram, neprotu atšķirt kalnu āboliņu, kas sastopams Zilajos kalnos, no parastā āboliņa,” atzīst Zilo kalnu aģentūras direktora vietniece Ieva Kraukle un aicina: “Labu gribot un Jāņu zāles lasot, tām nepievienojiet aizsargājamos augus! Tos aizliegts plūkt, nemaz nerunājot par sakņu bojāšanu. Ir ļoti svarīgi, lai šie augi izzied un vairojas. Katrs ziediņš ir būtisks. Piemēram, necilo Ruiša pūķgalvi netīšām var noplūkt, bet šo augu ir ļoti maz, tāpēc ik ziediņš jāsaudzē!”

Ieteikt

Informācija (2) Atvērt

Jaunumi

Skatīt visus

Tuvākie notikumi

Skatīt visus

Karte